• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ggacademia?ref=hl
  • https://twitter.com/ggacademia

                        (212) 607 30 88   (506) 027 19 66 
BAHÇEŞEHİR 2.KISIM MAH. TURGUT ÖZAL BULVARI 54/O -ISTANBUL 

ggveteriner@gmail.com
G&G ACADEMIA'yı TAVSİYE ETMEK İSTERİM

Ozon Tedavisi Nedir?

 kedi köpek ozon tedavi

OZON TERAPİ NEDİR ?

  Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşendir. Normal atmosferik oksijenin çok enerji yüklü biçimidir. Ozon kelimesi Latince koklamak anlamına gelen ozein’den gelir. 1840’da Alman kimyacı Schönbein tarafından keşfedilmiştir.

 veteriner ozon terapi Tıbbi ozon her zaman saf ozonla saf oksijeninin karışımıdır. Uygulama sırasında ozonun konsantrasyonu 1-100 mikrogram/ mililitre arasında değişir. Bu konsantrasyon tedavi edilen hastalığa ve duruma göre veteriner hekim tarafından belirlenir. Ozonun çeşitli yollarla vücuda verilmesiyle çeşitli bozuklukların başarıyla tedavi edilmesi mümkündür.
   Ozon tedavisi belirli bir miktarda oksijen/ozon karışımının vücut boşluklarına ya da dolaşım sistemine uygulanmasıdır. Bu karışım intravenöz (damar içi), intramuskuler (kas içi), intraartiküler (eklem içi), intraplevral (karın içi), intrarektal (makat içi) ve intradiskal (omurilik disklerinin içine) uygulanabildiği gibi topikal (deri üstüne) de uygulanabilir

   Kliniğimizde ozon tedavisini immun sistem bozuklukları, sinir sistemi problemleri, epilepsi, ağız ve diş problemleri, yara tedavileri gibi durumlarda kullanmaktayız.