• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ggacademia?ref=hl
  • https://twitter.com/ggacademia

                        (212) 607 30 88   (506) 027 19 66 
BAHÇEŞEHİR 2.KISIM MAH. TURGUT ÖZAL BULVARI 54/O -ISTANBUL 

ggveteriner@gmail.com
G&G ACADEMIA'yı TAVSİYE ETMEK İSTERİM

Kırıklar

 Köpeklerde kırık operasyonu

AÇIK VE KAPALI KIRIKLARIN OPERATİF TEDAVİSİ

Merkezimizde tüm açık ve kapalı kırıkların tedavileri yapılmaktadır. Cerrahi yolla kırık tedavisinde  kemik içerisindeki kanala pin uygulaması, kırık bölgesinde kemik üzerine plaka uygulaması gibi yöntemler kullanılmaktadır. 
   Açık kırıklarda enfeksiyonun kemik kanalı içerisinde yayılmasını önlemek için dışarıdan kırığın hareketsiz hale getirilmesi için eksternal fiksasyon teknikleri kullanılmaktadır.
Ortopedik cerrahi çok titiz çalışmayı gerektiren bir uygulamadır. Tamamen steril koşullarda, asepsi antisepsi kurallarına uyarak gerçekleştirilen, aksi halde ilgili uzvun kaybına varacak komplikasyonlara yol açabilecek operasyonlardır. Bunun yanısıra çoğu vakalarda uzmanlık gerektirmektedir.
   Bu vakalarla iligili olarak veteriner cerrahi uzmanı olan veteriner hekimlere başvurulmalıdır.  Uzman veteriner cerrah dışında operasyonun yapıldığı yer ve koşulları da oldukça önemlidir. Bu gün için ne yazık ki ülkemizde  dışarıdan uzman getirtilerek  yetersiz ve uygun olmayan koşullara sahip kliniklerde ortopedik operasyonlar yapılmaya çalışılmaktadır. Doğal olarak ne kadar uzman  yapmış olsa  da şartların yetersiz olması yüzünden pek çok komplikasyon ortaya çıkmaktadır.
   Tüm ortopedik işlemler uzun süreli anestezi gerektirmesi nedeniyle operasyon öncesi hastalarımıza kan muayenesi yapılmaktadır.